Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/trofel.no/men.trofel.no/wp-content/themes/NativeChurch/includes/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 376
Pastor Odd Kanestrøms begravelse 20. september | Menigheten Troens Fellesskap
1

Pastor Odd Kanestrøms begravelse 20. september

Lørdag 9. september kl 09:32 reiste pastor Odd Kanestrøm hjem til Herren. Han var reiseklar og så frem mot å se inn i herligheten som lå foran ham. Samtidlig har han også lagt igjen en arv for oss, og den vil vi ta med videre og forvalte i det vi fortsetter i det arbeidet han har lagt grunnlaget for.

Begravelsen blir i Molde Domkirke onsdag 20. september kl. 13:00. Alle er også velkommen til minnesamvær på Maihaugen, Gjemnes etter begravelsen. Det blir tilgjengelig buss fra kirka for de som ønsker skyss.

Like kjært som blomster er en gave til Menigheten Troens Fellesskaps misjonsarbeid
* Gave til vårt misjonsarbeid her (husk å merk gaven "Misjon")
* Gi blomster her eller kontakt Molde blomster direkte

I kommentar feltet nedenfor kan du også legge igjen en hilsen eller et minneord.

 

Et liv overgitt til Herren!

Da Odd Kanestrøm var 18 år (1955) gammel hadde han en frelsesopplevelse som satte mye av kursen for resten av livet hans. Etter dette reiste han i en periode sammen med noen evangelister, sto i vekkelse i Sula, og var på bibelskole på Ansgar (Misjonsforbundet). Så i 1957 ble han og Ingrid sammen og de giftet seg i 1958. I 1959 startet de en menighet her i Molde sammen med foreningen Håpet og søkte så medlemskap i Misjonsforbundet i 1960, Bilde 772som da ble Molde Misjonsmenighet. I 1970 sto han i spissen for TV overføringen av Billy Grahams møter fra Dortmund, Tyskland, i Molde Domkirke hvor en rekke mennesker kom til tro. Så kom fornyelsen på 80-tallet med Trosbevegelsen og da ble det Troens Fellesskap og pastortjeneste som ble hovedsporet i 24 år frem til 2011. Etter dette våknet evangelisten igjen i ham og han søkte stadig å snakke med mennesker om Jesus.

Nå kan han av hjertet si som Paulus, «Jeg har stridd den gode strid, jeg har fullført løpet, og jeg har bevart troen!» 2.Tim 4:7

 

Kommentar (1)

 1. Svar
  Brian Bartonsier

  Some Memorial Words for Pastor Odd

  Odd, you will always be dearly remembered in my heart. I remember you as a man who took all the leadership that a husband and father should take over his family, his business and in the leadership of the church of Troens Fellesskap over many years. You bore these burdens and the trials as a man of fortitude and faith in the Lord.

  I will always remember you as a great role model to me personally as a Pastor, a friend and with a true caring father’s heart in the Lord. For a time your family became my family as you welcomed me in many years ago as you and your family saw me through a time of personal trial. I will always be grateful to you Odd and Ingrid and to your family for you love, care and support you gave me at that time.

  Today you rejoice in the nearer presence of Our Lord and for that we can also rejoice today. You have passed through the door to eternal live where every tear is wiped away for in the presence of the Lord there is fullness of joy.

  Brian Barton
  20th September 2017

Legg inn en kommentar