Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/trofel.no/men.trofel.no/wp-content/themes/NativeChurch/includes/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 376
Israelshelg med Roar Sørensen | Menigheten Troens Fellesskap
Ingen kommentarer ennå

Israelshelg med Roar Sørensen

Program

Fredag
19:00 Bønn
Undervisning: «Hvordan be for Israel?»
Sted: Maihaugen, Gjemnes

Lørdag
10:30 Seminar
Undervisning: «Israel i media kontra det virkelige Israel»
Sted: Fræna Pinsemenighet, Elnesvågen

Søndag
12:00 Møte
Undervisning: «Israel i media kontra det virkelige Israel, forts.»
Sted: Menigheten Troens Fellesskap, Molde

 

Litt om Israelshelgen

Fredag
På fredag samles vi på Maihaugen (Gjemnes) for å be for Nordmøre og Romsdal. I tillegg vil Roar Sørensen undervise om «Hvordan be for Israel?», og vi vil også ta tid til å be for dette folket og landet. Det blir også en kveld med lovsang, fellesskap, og litt mat etter møte.

Lørdag
På lørdag har vi seminardag i Fræna Pinsemenighet rundt temaet «Israel i media kontra det virkelige Israel – Om historie, politikk, konflikt og Bibel». Finn og Elin Kanestrøm leder lovsang og litt mat blir det også.
Seminar avgift: 100,-

Søndag
På søndag er det formiddagsmøte i Menigheten Troens Fellesskap hvor Roar Sørensen fortsetter på temaet fra lørdagen.
Her blir det også lovsang, felleskap og mat etter møte.

Dette blir en spennende helg med mye bra undervisning. Så kom å bli inspirert og utrustet.

Hjertelig velkommen!

 

Litt om Roar Sørensen

Roar er en dyktig formidler som har enormt med kunnskap om det moderne landet Israel og det som foregår der og hva Bibelen lærer om landet. Han har bodd i Israel med familien i åtte år, har to mastergrader fra Hebrew University Jersualem, og underviser selv jevnlig på Bibelskoler og høyskoler om jødiske studier. Han har ledet Livets Ords Israelsarbeid siden 2005.

Degrees/Credentials (utdanning):
BA Theology (teologi), Livets Ord University Uppsala
MA Jewish Civilization (Jødisk sivilisasjon), Hebrew University Jerusalem
MA Israeli Politics and Society (Israelsk politikk og samfunn), Hebrew University Jerusalem

Legg inn en kommentar